Dejte hipsterům řád

Vaše sestra chce být hipster, vaše matka chce být hipster i váš starej pes chce být hipster. Hipsteři jsou všude. Jejich moc sílí a nejedna společnost se je snaží oslovit. Jenže jak mluvit s cílovou skupinou, která uznává psací stroje, kola bez přehazovačky a sem tam nějaký produkt Applu? Hipsteři jsou mluvčí odporu vůči zbytečným korporacím, a tak se zprvu zdá, že mluvit k nim je skoro nemožné. Anebo taky ne.
Problém korporací tkví v tom, že pohlíží nad hipstery převážně jako na levičáky. Divit se jim nelze. Válejí se na náplavce, neustále mají na něco názor a vodu už nepijou ani z plastikové lahve, nýbrž přímo z kohoutku. Jenže zdání klame. Hipsteři jsou totiž ztělesněním konzervatizmu. Milují řád, milují, když vědí, jak se mají oblékat, co mají pít a jak se dělá French press  (nebo jak se to rádoby kafe jmenuje).
Když myslíte na histery, představte si 60letého newyorského právníka, který skončil kariéru poté, co pracoval 90 hodin týdně. Dnes lítá jen s Deltou, spí jen v Mariottu, ve středu má vždy Čínu, v pátek chodí jen do Bernie’s Premium Steak House a na dovolenou jezdí jen na Key West na Miami. S hipstery to je podobné. Své vousy zastřihávají s milimetrovou přesností. Kyselost své kávy měří na tisícinu Ph. Vzor jejich flanelek určují přísnější pravidla, než pro skotské kilty a svému instagramovému profilu věnují víc péče a času, než vláda důchodové reformě.
Takže až budete příště sedět v zasedačce a přemýšlet, co hipsterům nabídnete a nějaký snaživec se přihlásí a navrhne apku na sdílení zážitků z holení. Hned je klepněte přes prsty. Chcete-li získat histery, pak jim dejte až fašizující řád do života. Ukažte jim, jak si mají seřadit desky podle abecedy. Striktně jim přikažte tvrdost tužky na kreslení a naordinujte jim v kolik hodin mají jíst nakládané okurky. Oni vás za to odvděčí svou pravicovou oddaností a láskou k brandu…
Autor: Radim Jung

McShakespeare
Na Hutích 662/11 Praha 6 – Dejvice
Czech Republic

+420 777 098 097 +420 602 178 111 +420 731 529 397

Na této stránce používáme analytické nástroje

V souladu s platnými právními předpisy proto žádáme o souhlas s ukládáním analytických údajů. Tyto údaje používáme pro měření návštěvnosti a sledování statistik. Veškeré možné užití údajů, které na této stránce sbíráme, můžete najít v úplném znění podmínek.