Rok a půl v contentové agentuře: Ztráty a nálezy

Mark BBDO, Saatchi & Saatchi, DDB. Ve velkých agenturách jsem strávila pár skvělých let, potkala hodně chytrých lidí a měla tu čest pracovat pro super značky.

A pak přišel McShakespeare – David s Radimem mě sem předtím, než jsem se opravdu rozhodla nastoupit, lákali celkem dlouho. Litovala jsem někdy? Ne. Byla jsem někdy překvapená? Ano! Dovolte mi podělit se o to, co jsem se v contentové agentuře naučila – a o co jsem přišla.

Tak nejdřív, co mi to dalo:

1. Přestala jsem být rozmazlená. Během natáčení velkých spotů jsem bývala zvyklá na čtyři druhy oběda, obložené mísy a čerstvý zázvor. Když točíme video teď, namažeme sobě a hercům bagetu pomazánkovým máslem nebo dojedeme vlastním autem pro pizzu. A je to vlastně v pohodě.

2. Zjistila jsem, co všechno umím! V McShakespeare se snažíme, abychom byli zastupitelní a zvládli i to, co není přímo v našem popisu práce. Přiznávám, že když jsem nejdřív měla někomu VOLAT a něco ZAŘIZOVAT (já, kreativec!), vnitřně jsem se vztekala. Ale ono to nakonec docela šlo. Zkusila jsem si práci accounta, produkčního, ale i ilustrátora. Řízení projektů a produkce nic moc, ale v kreslení jsem se celkem (bohužel) našla. A vyjednávání o penězích mi už raději nikdo nesvěřuje – ono totiž domluvit rozpočet na video s klientem tak, aby na něj firma ještě musela doplácet, to je docela kumšt, hehe…

3. Otevřelo mi to obzory. Byla jsem naučená se zákazníky komunikovat hlavně prostřednictvím televizní reklamy a billboardů. Zkusila jsem si, jak k nim mluvit jinými cestami.

4. Naučila jsem se nové věci. O Facebooku, webech, blozích, o tom, co oslovuje fanoušky v digitálním prostředí.

5. Potkala jsem tu hodně chytrých lidí a mám tu čest pracovat pro super značky.

A co mi to vzalo?

Ty obložené mísy a čtyři druhy oběda u velkého natáčení. Ale to všechno, věřím, ještě přijde!

 

Iva Hadj Moussa

McShakespeare
Na Hutích 662/11 Praha 6 – Dejvice
Czech Republic

+420 777 098 097 +420 602 178 111 +420 731 529 397

Na této stránce používáme analytické nástroje

V souladu s platnými právními předpisy proto žádáme o souhlas s ukládáním analytických údajů. Tyto údaje používáme pro měření návštěvnosti a sledování statistik. Veškeré možné užití údajů, které na této stránce sbíráme, můžete najít v úplném znění podmínek.