5 podivností, které na Kickstarteru získaly víc, než byste čekali

Na Kickstarteru se sem tam objeví opravdu hodně zvláštní věci, už méně se ale stává, že se skutečně najde dost lidí, kteří je finančně podpoří. Jak je vidět, někdy nemusíte mít ani skvělý produkt, ani zvládnutý marketing, a přesto vyděláte.

Masové mýdlo

Někteří věří, že maso je natolik dobré a slanina tak voňavá, že se hodí dokonce i do koupelny. Proto Allii Dryer založila projekt Meat Soap, jenž měl za cíl vybrat dost peněz na produkci mýdla z živočišných surovin, které se obvykle vyhazují při výrobě tradičních mýdel. Ale pozor, ať už vás vůně bude lákat jakkoliv, mýdlo není určené ke konzumaci.

Cíl: 1500 dolarů

Vybraná částka: 1905 dolarů

Počet přispěvatelů: 42

Meat soap

Zdroj: Kickstarter

Slaninový šperk

A máme tu dalšího milovníka slaniny – jistý Greg Kiesow vyrábí šperky ve tvaru proužků této lahůdky. Jak sám říká: „Slanina je skvělá. Skleněná slanina ale ještě lepší.“ Společně se svou ženou a dcerou vytvořili šperky z akrylu, které můžete nosit na přívěsku, jako náušnice, nebo jakkoliv jinak vás napadne.

Cíl: 2000 dolarů

Vybraná částka: skoro 2800 dolarů

Počet přispěvatelů: 49

Slaninový šperk

Zdroj: Kickstarter

Bramborový salát

„I’m making potato salad,“ tak zněl popis projektu na Kickstarteru od Zacka Dangera Browna, který chtěl vybrat 10 dolarů, aby mohl udělat bramborový salát. Lidem se jeho nápad zalíbil a začali ho sdílet natolik, až se vybralo přes 55 tisíc dolarů, tedy víc než 1,2 milionu korun! Ve finále udělal Zack obrovskou bramborovosalátovou party, na kterou padla celá vybraná suma.

Cíl: 10 dolarů

Vybraná částka: 55,5 tisíce dolarů

Počet přispěvatelů: skoro 7 tisíc

Pštrosí polštář

Speciální polštář je určen všem, kdo si rádi dají šlofíčka, ale zároveň jim záleží na pohodlí. A netrápí je, že u toho vypadají poněkud extravagantně. Na první pohled zvláštní pomůcka je nicméně tak praktická, že zaujala skoro dva tisíce lidí. Máte-li zájem, můžete si ho za 80 eur koupit zde. A poštovné se neplatí!

Cíl: 70 tisíc dolarů

Vybraná částka: 195 tisíc dolarů

Počet přispěvatelů: 1846

 

Pštrosí polštář

Zdroj: Kickstarter

Kožený váček na drobné

To nezní nijak obskurně, že? Taky není, jako dítě mělo podobný váček mnoho z nás, byť byl třeba z koženky. Každopádně na Kickstarteru se Wieslaw Mlynarczyk pro svůj výrobek „Sacco“ snažil získat 600 dolarů a nakonec vybral skoro patnáctinásobek. Netušíme jak –

promineme mu, že nejde o nic nového pod sluncem, ale to, že je škaredý, už nikoliv.

Cíl: 600 dolarů

Vybraná částka: 8785 dolarů

Počet přispěvatelů: 556

Sacco

Zdroj: Kickstarter

McShakespeare
Na Hutích 662/11 Praha 6 – Dejvice
Czech Republic

+420 777 098 097 +420 602 178 111 +420 731 529 397

Na této stránce používáme analytické nástroje

V souladu s platnými právními předpisy proto žádáme o souhlas s ukládáním analytických údajů. Tyto údaje používáme pro měření návštěvnosti a sledování statistik. Veškeré možné užití údajů, které na této stránce sbíráme, můžete najít v úplném znění podmínek.